Image Alt

Na Maldivy možno letieť priamo z Európy, ako aj cez Blízky východ a z hlavných ázijských letísk s pripojením z USA alebo Austrálie. Niektoré letecké spoločnosti prevádzkujú len sezónne charterové lety a niektoré majú dohodu o zdieľaní kódu s inými leteckými prepravcami. Väčšina letov smeruje na medzinárodné letisko Velana, ktoré sa nachádza na ostrove Hulhule, 10 minút plavby loďou z hlavného mesta Malé. Lety na letisko Gan na atole Addu operuje spoločnosť Sri Lankan Airlines z mesta Colombo. Národným dopravcom je Maldivian Airlines, ale miestni obyvatelia viac využívajú Sri Lankan Airlines.

 

Hlavné letecké spoločnosti, ktoré lietajú na Maldivy:

 

Emirates

  • Odlety z Viedne 2x denne s jedným prestupom v Dubaji (z Viedne Airbus 380 resp. Boeing 777, z Dubaja Boeing 777, First, Business, Economy Class , trvanie letu cca 10 hodín)
  • Odlety z Budapesti  1x denne (Boeing 777)

Qatar Airways

  • Odlety z Viedne 1x alebo 2x denne s jedným prestupom v Dohe (z Viedne Airbus 320, resp. nový Airbus 350, z Dohy Airbus 350, resp. Airbus 330, Business a Economy Class, trvanie letu cca 10 hodín)
  • Odlety z Budapešti 2 až 3x denne (Airbus 320, resp. Airbus 330)

Austrian Airlines

  • Odlety z Viedne 2x týždenne- priamy let bez prestupu (trvanie letu 9 hodín, len v hlavnej sezóne , Boeing 767, Business, Premium Economy, Economy class, OS 45, odlet večer o 20:05 vo štvrtok a v sobotu, s príletom na Letisko Velana druhý deň ráno o 9:05. Návrat v piatok alebo v nedeľu.

Turkish Airlines

  • Odlety z Viedne alebo z Budapešti denne s jedným prestupom v Istanbule (trvanie letu 10-11 hodín  (Airbus 321, resp. Boeing 373, a z Istambulu Airbus 330)

Fly Dubai

  • Odlety z Bratislavy 3x týždenne s jedným prestupom v Dubaji na Emirates (trvanie letu 10-11 hodín, bez občerstvenia)

 

 

You don't have permission to register