Ako privítali Maldivy prvých „post COVID“ turistov

 

Potom, ako sa 27.marca uzatvorili hranice Maldív pred príchodom turistov, otvorili sa znovu 15.júla, kedy mohli začať fungovať rezorty na neobývaných ostrovoch. Hotely a guesthousy na obývaných ostrovoch môžu otvoriť 1.augusta.

Prvý komerčný let spoločnosti Qatar Airways pristál na medzinárodnom letisku Velana v Malé 23.júla. Na palube bolo 107 cudzincov z rôznych krajín a 24 maldívčanov.

Okrem prísnych hygienických opatrení ich privítal aj Aishath Nahula, minister dopravy, Fayyaz Ismail, úradujúci minister pre cestovný ruch, Moosa Solih, generálny riaditeľ spoločnosti Maldives Airports Company a ďalšie významné osobnosti. Pristátie bolo spravádzané aj pozdravom v podobe menšej vodnej show.

Aktuálne je v prevádzke asi 40 rezortov z približne 200. Ďalšie otvárajú priebežne. Stav „úplnej prevádzky“ by mal podľa predpokladov nastať najneskôr 1.októbra 2020.

V minulom roku zaznamenal tento ostrovný štát rekorkdných 1.7 miliónov turistov. Podľa slov ministerstva by chceli tento rok dosiahnuť aspoň počet 850.000.

 

You don't have permission to register