Aktuálne informácie ohľadom cestovania na Maldivy

Ostrovný štát znovu otvoril svoje hranice turistom 15.júla. Rezorty postupne vítajú prvých turistov, niektoré sa už „rozbehli“, iné otvárajú až v októbri alebo novembri.

 

Od 10.septembra (vrátane) nastáva pri vstupe do krajiny zmena. Každý turista sa bude musieť preukázať platným negatívnym COVID testom v angličtine starým maximálne 72 hodín (od času nástupu do lietadla). Testy sa budú striktne kontrolovať na medzinárodnom letisku Velana, ktoré si  podľa slov prevádzkujúcej spoločnosti Maldives Airports Company Ltd. veľmi dobre počína od znovu otvorenia hraníc a je takisto pripravené aj na postupy platné od 10.septembra. Letisko získalo 1. augusta akreditáciu Airport Health Accrediation od Medzinárodnej Rady Letísk (ACI – Airports Council International). Znamená to, že dodržiava všetky štandardy vypracované svetovými zdravotníckymi organizáciami a robí tak všetko potrebné pre eliminovanie rizika nákazy.

 

Po preukázaní sa negatívnym COVID testom Vás s najväčšou pravdepodobnosťou po príchode na ostrov odvedú priamo do súkromia Vašej vily bez potreby klasického check-inu na recepcii.

 

V niektorých hoteloch, ako napríklad v Contance Halaveli alebo Constance Moofushi sa Vám môže stať, že po príchode do hotela Vám spravia ďalší test, aby mali úplnu istotu, že na ostrove sa nebude pohybovať nikto, kto sa teoreticky nakazil cestou na Maldivy. Na výsledky testu musia hostia čakať v súkromí svojej vily približne 12, ale maximálne 24 hodín. Tento test je pre hostí zdarma.

 

Vo väčšine rezortov si môžete dať spraviť na vlastné náklady COVID test aj pred návratom domov. Vzorky Vám odoberie lekár priamo na ostrove a na analýzu sa posielajú do hlavného mesta. Odoberajú sa 4.deň pred odchodom. Tieto testy stoja od 160 do 200 USD na osobu na test.

 

You don't have permission to register