Bezpečnostné opatrenia a dezinfekcia lietadiel Emirates a Qatar Airways

 

Momentálne asi neexistuje mediálny kanál, ktorý by sa nezaoberal šíriacim sa ochorením COVID-19.

Názory na stupeň ohrozenia sú rôzne, všetky sa však naisto zhodujú v jednom: treba byť obozretní, avšak nepodliehať panike.

Vírus sa asi najviac dotýka cestovania a cestovného ruchu.

Čo sa týka konkrétne Maldív, okrem už existujúceho zákazu vstupu pre cestujúcich z Číny, Iránu a jednotlivých regiónov Južnej Kórey, uvalila maldivská vláda dočasný zákaz vstupu pre všetkých cestujúcich prichádzajúcich z Talianska. Okrem toho sa neustále zvyšuje aj intenzita vstupných zdravotných kontrol, aby sa zanránilo šíreniu vírusu v ostrovnom štáte.

Letecké spoločnosti Emirates a Qatar, ktorými sa primárne lieta z Viedne do Malé, aplikujú mimoriadne opatrenia a stavajú sa zodpovedne k čisteniu a dezinfekcii priestorov pre oasažierov aj posádku na svojich lietadlách.

 

Videá, ktoré uverejnili, si môžete pozrieť tu:

Dezinfekcia lietadiel Emirates

Dezinfekcia lietadiel Qatar Airways

 

Upratovanie a dezinfekciu vykonáva posádka pozostávajúca z vyše 10 členov v ochrannom oblečení, ktorí upratujú a dezinfikujú všetky priestory, avšak s mimoriadnou starostlivosťou toalety, operadlá sedadiel, obrazovky, pracky na bezpečnostných pásoch. Pravidelne menia HEPA filtre, ktoré zachytávajú až 99,9% prachu, alergénov, vírusov a baktérií nachádzajúcich sa v ovzduší lietadla. Podľa vyjadrenia IATA (Medzinárodné združenie leteckých prepravcov) sa lietanie považuje za bezpečný spôsob prepravy aj z pohľadu korona vírusu, nakoľko na palube moderného lietadla sa každé 2-3 minúty vymení celé ovzdušie vďaka modernej vzduchotechnike. Okrem toho sa po upratovaní nastrieka do priestoru pre pasažierov aj špeciálna látka, ktorá dezinfikuje a na povrchu v priestore zanecháva ochranný, avšak na zdravie úplne neškodný povlak.

 

 

You don't have permission to register