Image Alt

Aktuálne platné nariadenia proti šíreniu COVID-19 pri ceste na Maldivy

  • Pred vstupom do krajiny sa vyžaduje negatívny PCR test v angličtine a v tlačenej forme, ktorý nesmie byť starší ako 96 hodín pred odletom. Pokiaľ je let s prestupom a prestup netrvá dlhšie ako 24 hodín, test nestráca platnosť. Na palube lietadiel niektorých leteckých spoločností, napr. Austrian Airlines, sa vyžaduje počas celej doby letu používanie respirátoru FFP2 – obyčajné rúško nestačí.
  • Zároveň je každý cestujúci povinný 24 hodín pred odletom vyplniť online zdravotný formulár, ktorého súčasťou je aj fotografia cestujúceho a PCR test. Po vyplnení formulára sa automaticky vygeneruje QR kód, ktorým sa treba preukázať už pri boardingu. Po prílete do Malé sa treba preukázať platnou rezerváciou ubytovania na celú dobu pobytu. Zároveň sa môže stať, že Vás náhmatkovo otestujú buď na letisku, alebo priamo vo vybranom rezorte.
  • Pri striedaní ostrovov vyžaduje drvivá väčšina rezortov dať sa otestovať pred „zmenou“ hotelu. PCR test stojí cca 120 – 150 USD/ osoba a vykonáva sa priamo v rezortoch. Vzorky sa testujú v Malé a výsledky sú hotové do 24, alebo maximálne 48 hodín.
  • Pred cestou späť na Slovensko stačí vyplniť online zdravotný formulár, PCR test sa nevyžaduje.
  • Podľa aktuálnych nariadení Vlády SR a ÚVZ sú cestujúci povinný pri návrate na Slovensko registrovať sa na e-hranici, a spolu s ostatnými členmi domácnosti nastúpiť do domácej izolácie. Najskôr v 8.deň izolácie môžu absolvovať PCR test podľa pokynov ÚVZ. Izolácia končí obdržaním negatívneho výsledku testu.

Pre tranzit Rakúskom je pre prípad kontroly potrebné mať pri sebe platnú letenku a vyplnené tlačivo vydané príslušnými rakúskymi orgánmi.

Osoba vezúca cestujúcich na letisko vo Viedni, v Budapešti alebo v Praje je povinná registrovať sa vopred online cez formulár Ministerstva zahraničných vecí.

Naša CK poskytuje maximálnu súčinnosť vo vyplnení všetkých potrebných tlačív aj formulárov, ako aj asistenciu pre bezproblémový priebeh cestovania. Zároveň zabezpečujeme storno poistenie zájazdov v prípade ochorenia na COVID-19, ako aj poistenie na krytie liečebných nákladov v súvislosti s ochorením počas dovolenky cez partnerskú agentúru na Maldivách.

 

You don't have permission to register