Soneva Fushi

Výnimočný rezort ovenčený prestížnymi oceneniami, vyhľadávaní aj celebritami, sa nachádza v chránenej prírodnej oblasti UNESCO, na atole Baa. Po príchode sem sa ocitnete akoby v inom svete. Pohltí Vás absolútna, ničím nerušená pohoda, a pravá tropická atmosféra.

 

Bol postavený v roku 1995 ako letovisko  a zároveň domov manželského páru Evy a Sonu na ostrove Kunfunadhoo, ktorí vtedy ani netušili, akému úspechu sa budú tešiť, a že ich čaká budúcnosť majiteľov malej hotelovej siete. Soneva Fushi sa stal priekopníkom v trende „bosého luxusu a návratu k prírode“, ktorý do dnešného dňa panuje na Maldivách. Riaďte sa heslom rezortu „No shoes, no news“, a pokojne choďte všade na ostrove bosí – aj na večeru. Na vzdialenejšie miesta môžete vyraziť bicyklom, alebo Vás odvezie Váš butler, alias Mr. Friday, ktorý sa o Vaše pohodlie bude starať počas celého pobytu. Ostrov sa nesie v znamení príbehu Robinsona Crusoe a jeho dobrodružstiev, čo sa odráža nie len v architektúre, ale celkovo v tunajšom životnom štýle.

 

Pozostáva zo 63 plážových víl, ktoré sú rozdelené celkovo do viacerých kategórií podľa typu a počtu spální. V podrobnom rozpise uvádzame len vily s 1 spálňou, ale radi Vám poskytneme aj vily s 2, 3, 4, alebo dokonca 6 spálňami, ako aj vily najvyšších kategórií s rozlohou niekoľko tisíc m². Všetky sú mimoriadne štedré na priestor a ich štýl sa nesie v zanemení „surovej“ elegancie a nespútanej romantiky. Každá má nádhernú tropickú spa kúpeľňu pod holým nebom, terasu, priamy prístup na pláž a takmer každá má vlastný bazén. V týchto unikátnych vilách sa môžete „schovať pred svetom“ hoci navždy, takže ostrov je ideálnou voľbou pre rodiny a páry, ktoré uprednustňujú dovolenku v spoločnosti jeden druhého.

 

Na 25.výročie zrodu hotela pribudli aj novučičké vodné vily s jednou alebo dvomi spálňami. Pýšia sa takými superlatívmi, ako posuvná strecha, vďaka ktorej môžete sledovať hviezdy priamo z postele, šmýkalka priamo do tyrkysovej vody lagúny, vlastný bazén, či strešná terasa s prepychovými lehátkami a jedálenským pavilónom. Medzi jednotlivými vodnými vilami je takmer 40 m priestor, takže poskytujú svojim hosťom dokonalé súkromie.

 

Rezort ponúka fantastické možnosti na potápanie. Pôsobí tu tím skúsených inštruktorov, ako aj morský biológ. Hanifaru Bay je miestom najväčšieho výskytu rají, ktoré tu môžu šťastlivci stretnúť niekoľko stoviek, ako sa kŕmia planktónom.

 

Nájdete tu observatórium s teleskopom jedinečným svojho druhu, pomocou ktorého môžete pozorovať vesmírne telesá, ktoré z Európy nie sú vidieť. Ak túžite po zaujímavom programe strávenom s deťmi, môžete sa zúčastniť aj lekcií fúkania skla, varenia, či miešaniu coctailov. V Cinema Paradiso si pod holým nebom môžete pozrieť film a dať si k nemu popcorn, alebo 60 príchutí zmrzliny zdarma.

Ak túžite po romantike, nechajte sa inšpirovať Sonuho obľúbenou činnosťou. Strávte noc so svojou polovičkou v absolútnom súkromí v beduínskom stane na pláži. Na Vaše prianie Vám šéfkuchár pripraví na mieste aj večeru.

 

Svoje telo aj myseľ môžete zrelaxovať v špičkovom Six Senses Spa. O zábavu najmenších hostí sa postarajú v najväčšom detskom klube na Maldivách, The Den, kde nájdete bazén pre bábätká, atrakcie pre deti a separátnu časť aj pre teenagerov. Samozrejmosťou je aj centrum vodných športov.

 

V eko centre v srdci ostrova recyklujú všetok odpad ostrova v znamení udržateľného rozvoja, od papiera, až po lisovanie oleja z kokosov, čo tu rastú. Zo spracovaného skla vyrábajú hosťujúci umelci umelecké diela, ktoré sú na predaj v miestnom butiku.

 

Lokalita: ostrov Kunfunadhoo, Baa atoll

 

Transfer z medzinárodného letiska v Malé: 30 minút letu hydoplánom, alebo 20 minút domáceho latu a následne 12 minút jazdy rýchloloďou

 

GASTRONÓMIA:

 

Fresh in the Garden – stredomorská kuchyňa s využitím čerstvých byliniek a zeleniny zo záhrady rezortu

Sobah´s Restuarant – reštaurácia podávajúca špeciality miestnej kuchyne s moderným nádychom, nachádzajúca sa na neobývanom ostrove vzdialenom 15 minút jazdy rýchloloďou

Mihiree Mithaa – Hlavná reštaurácia na raňajky, obedy a večere s bohatými bufetmi

Down to Earth – stredomorská a medzinárodná kuchyňa

The Wine Cellar – vinotéka s vyše 7.000 fľašami vína

So Hot – gril, pizza

So cool – čokoláda a zmzrlina

So Fresh – bylinková záhrada, kde si hostia môžu natrhať čerstvé bylinky k jedlu

So Delicate – syrové špeciality

Out of the Blue – dvojpodlažný komplex na koloch nad lagúnou s 5 reštaruráciami a barom/ vinotékou: Once Upon a Table, Modern Japanese Kitchen, Chinese Kitchen, So Bespoke, So Hands On

1- Bedroom Water Retreat with Slide

585 m²

2 dospelí + 2 deti

 

 

8x Crusoe Villa

(s 1 spálňou)

235 m²

3x Soneva Fushi Villa

(s 1 spálňou)

395 m²

 

 

6x Crusoe Villa with Pool

(s 1 spálňou)

235 m²

5x Soneva Fushi Villa Suite with Pool

(s 1 spálňou)

645 m²

11x Soneva Fushi Family Villa Suite/ with Pool

(s 1 spálňou)

634 m²

Cena na vyžiadanie

Mám záujem

Kontaktujte ma


    You don't have permission to register