Image Alt

Na Maldivy možno letieť priamo z Európy, ako aj cez Blízky východ a z hlavných ázijských letísk s pripojením z USA alebo Austrálie. Niektoré letecké spoločnosti prevádzkujú len sezónne charterové lety a niektoré majú dohodu o zdieľaní kódu s inými leteckými prepravcami. Väčšina letov smeruje na medzinárodné letisko Velana, ktoré sa nachádza na ostrove Hulhule, 10 minút plavby loďou z hlavného mesta Malé. Lety na letisko Gan na atole Addu operuje spoločnosť Sri Lankan Airlines z mesta Colombo. Národným dopravcom je Maldivian Airlines, ale miestni obyvatelia viac využívajú Sri Lankan Airlines.

 

Hlavné letecké spoločnosti, ktoré lietajú na Maldivy:

 

Emirates

  • Odlety z Viedne momentálne 1x denne s jedným prestupom v Dubaji. Z Viedne Airbus 380 resp. Boeing 777, z Dubaja Boeing 777. Economy, First, Business Class:
  • Odlety z Budapešti  1x denne (Boeing 777)

Qatar Airways

  • Odlety z Viedne momentálne 1x denne s jedným prestupom v Dohe. Z Viedne Airbus 320, resp. nový Airbus 350, z Dohy Airbus 350, resp. Airbus 330. Economy a Business Class.
  • Odlety z Budapešti 1x denne (Airbus 320, resp. Airbus 330)

Austrian Airlines

  • Odlety z Viedne 2x týždenne- priamy let bez prestupu. Trvanie letu 9 hodín, Boeing 767, Business, Premium Economy, Economy class, OS 45, odlet večer o 20:05 vo štvrtok a v sobotu, s príletom na Letisko Velana druhý deň ráno o 9:05. Návrat v piatok alebo v nedeľu. Len počas hlavnej sezóny, t.j. od novembra do marca.

Turkish Airlines

  • Odlety z Viedne alebo z Budapešti 1x denne s jedným prestupom v Istanbule. Z Viedne Airbus 321 alebo Boeing 373, z Istanbulu Airbus 330. Trvanie letu 10-11 hodín.

 

 

You don't have permission to register