Naše dojmy z TTM 2019

 

TTM, alebo Travel Trade Maldives, veľtrh cestovného ruchu, sa konal 11-13. júna 2019 v hlavnom meste Malé, pod záštitou Orca Media Group. Keďže našou prioritou je neustále hľadať nových partnerov a rozširovať svoje portfólio a vedomosti o destinácii, nemohli sme chýbať.

 

Veľtrh trval 2 dni, plus otvárací ceremoniál a záverečný gala program. Konal sa na výstavisku v centre Malé, kam sme sa dostali taxíkom od prístavu asi za 10 minút a 2 doláre 🙂 Keď ho porovnáme s inými, európskymi veľtrhmi, bol maličký, ale v zásade tam nič a nikto nechýbal, kto je významným predstaviteľom turisitiky na ostrovoch.

 

Otvárací ceremoniál sa konal v rezorte Bandos Maldives. Účasťou ho poctili významní speakry, ako napr. H.E Sunjay – Veľvyslanec Indie na Maldivách, či Thoyyib Mohamed – Generálny riaditeľ Maldives Marketing and Public Relations Corporation (MMPRC). Sunjay vyzdvihol krásu Maldív a hovoril o budúcich plánoch zaviesť trajektovú dopravu medzi Indiou a Maldivami. Thoyyib Mohamed zas predstavil stratégiu MMPRC na ďalšie obdobie a vyzdvihol dôležitosť „pojazdnej prezentácie“, tzv. roadshow, pomocou ktorej predstavia destináciu širokej verejnosti na rôznych miestach.

 

Celé podujatie bolo relatívne dobre zorganizované a prebiehalo hladko. Zúčastnilo sa niečo cez 250 vystavovateľov, medzi inými hotely a rezorty, zástupcovia aeroliniek, tzv. destination management companies, a iní. My sme sa stretli s niekoľkými rezortmi, s ktorými spolupracujeme – Amaya Kuda Rah, Furaveri, Raffles, Hard Rock Hotel, atď. Odprezentovali nám novinky v hoteli, nové cenníky, podmienky, atď. Okrem toho sme si rozšírili obzory ohľadom domácich letísk, leteckých spoločností, online platforiem zlučujúcich poskytovateľov ubytovania na ostrovoch, a dozvedeli sme sa zaujímavé detaily ohľadom výstavby nového terminálu na letisku Velana International Airport (dočítate sa tu).

 

Tieto stretnutia nám pomáhajú v tom, aby sme si pestovali osobné vzťahy, ktoré sú nesmierne dôležité, keďže poskytujeme dovolenky šité na mieru a často riešime špeciálne požiadavky klientov. Okrem toho čím viac vieme o hoteloch, tým lepšie vieme odhadnúť, ktorý z nich je ideálny pre aký typ klienta, aby sa každý vrátil z dovolenky s pocitom, že zažil niečo nezabudnuteľné.

 

Hovorí sa však, že lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť, a preto sme počas cesty na Maldivy navštívili a otestovali hotely Soneva Fushi, Anantara Dhigu, Adaaran Select Hudhuran Fushi, Hard Rock Hotel Maldives a SAii Lagoon Maldives, Curio Collection by Hilton.

Zážitky z hotelov Vám napíšeme tiež čoskoro.

 

 

 

You don't have permission to register