Potulky svetom cestovania- ITB Berlin 2019

 

ITB Berlin je najvýznamnejším veľtrhom cestovného ruchu na svete. Každoročne priláka neskutočné množstvo vystavovateľov a návštevníkov z branže, ako aj širokú verejnosť. Zíde sa tu vyše 180 krajín zo 6 kontinentov (medzi nimi aj Slovensko), vyše 10.000 vystavovateľov, viac ako 160.000 návštevníkov, a celková plocha výstavy zaberá tiež vyše 160.000 m².

 

Od stredy do piatku je výstava otvorená pre profesionálov z cestovného ruchu. Zídu sa tu zástupcovia hotelov, cestovných kancelárií, aerolínií, dopravcov, a mnohých iných inštitúcií, ktoré fungujú v rámci cestovného ruchu. Nájdete tu aj „stánky“ krajín, ktoré prezentujú svoje turistické atrakcie, kultúrne bohatstvo a možnosti cestovania do tejto krajiny. Prezentácia je na veľmi vysokej úrovni, z vizuálneho aj zážitkového hľadiska.

 

Cez víkend potom výstava patrí širokej verejnosti, ktára sa chce inšpirovať, a objavovať nové cestovateľské možnosti a destinácie.

Každý rok má ITB jednu partnerskú krajinu, ktorá má možnosť prezentovať sa ešte obšírnejšie. Tento rok to bola Malajzia. Okrem toho sa ITB každý rok venuje aktuálnym témam týkajúcich sa cestovania a v rámci programu organizuje tlačové konferencie, semináre, rozhovory, či panelové diskusie.

 

História tohto veľtrhu siaha až do roku 1966, keď sa v rámci prvého ročníka stretlo 5 vystavovateľov (Egypt, Brazília, Guinea, Irak a Spolková republika Nemecko) na ploche 580 m², a prilákali 250 návštevníkov. Odvtedy sa stal priekopníkom nových trendov v cestovaní a miestom, kde sa stretnú všetci významní predstavitelia tohto odvetvia v celosvetovom merítku.

 

V roku 2016 oslavoval ITB Berlin 50.výročie svojho vzniku a ako oslavu tohto okrúhleho jubilea zorganizoval projekt „From Berlin with Love“. V 50 destináciách sa odohralo 50 stretnutí a vzniklo 50 príbehov. Projektu sa zúčastnili aj Maldivy, ktoré boli toho roku partnerskou krajinou ITB.

Mladý pár Raphaela a Vasco Krause Pereira sa práve zosobášili a dostali možnosť stráviť svadobnú cestu v rozprávkovom rezorte Kurumba.

 

Ich romantický príbeh nájdete tu.

 

 

You don't have permission to register