Image Alt

Aktuálne platné nariadenia proti šíreniu COVID-19 pri ceste na Maldivy

 • Vstup do krajiny je bez obmedzení.
 • Každý cestujúci musí mať vlastný cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate domov.
 • Pri príchode do krajiny sa automaticky udeľujú 30 dňové víza bez poplatku.

Prečo cestovať s nami?

Sme cestovná kancelária s 20 ročnými skúsenosťami v oblasti exotických dovoleniek

 • neustále sledujeme dianie vo svete a nariadenia vlády SR a ÚVZ
 • poskytujeme poradenstvo a kompletnú asistenciu pre bezproblémový priebeh Vašej dovolenky
 • poskytujeme pomoc pri vypĺňaní tlačív a formulárov potrebných v rámci cestovania
 • zabezpečíme storno poistenie zájazdov v prípade ochorenia COVID-19 ako aj poistenie na krytie liečebných nákladov v prípade ochorenia počas dovolenky v zahraničí
 • zariadime online check-in pred odletom, online pre-regisrtration v hoteloch, a ďalšie služby pre zvýšenie komfortu našich klientov počas dovolenky
 • všetky ponuky, zmluvy a cestovné doklady posielame e-mailom pre pohodlie klientov
 • máme flexibilné storno podmienky
 • v prípade potreby zrušiť dovolenku alebo posunúť termín sme maximálne ústretoví
 • komunikujeme priamo s hotelmi, máme aktuálne a presné informácie a všetky dostupné zľavy
 • poskytujeme servis šitý na mieru – poradíme Vám a zariadime všetko podľa Vašich predstáv
 • cestovať môžete v akomkoľvek termíne – nemusíte sa prispôsobovať žiadnym turnusom
 • máme široký výber rezortov vytvorený podľa najlepšieho pomeru ceny a kvality a so všetkými druhmi služieb
 • sledujeme aj projekty nových hotelov, otvárania, informujeme o nich a zaraďujeme nové hotely priebežne do portfólia
 • zariadime pre Vás aj kombinovanú dovolenku s inými destináciami, ako napr. Dubai, Doha, Srí Lanka

Ako si naplánovať dovolenku na Maldivy?

Dovolenka na Maldivách je zážitkom na celý život. Je to doslova raj na zemi, kde môžete uniknúť pred realitou, a prežiť skutočný relax uprostred exotickej prírody, na plážach s jemným bielym pieskom, v objatí tyrkysových lagún s pestrofarebným podmorským životom.

Pri plánovaní dovolenky je dôležité vedieť, že Maldivy sa rozprestierajú na menších ostrovoch v Indickom oceáne, ktoré sú  usporiadané do atolov.  Platí tu „pravidlo“ jeden ostrov – jeden rezort. Lety z Viedne či Budapešti pristávajú na medzinárodnom letisku Velana v hlavnom meste Malé. Odtiaľ sa do Vášho hotela môžete presunúť rýchloloďou, hydroplánom, alebo kombináciou vnútroštátneho letu a lode.

Transfer Vám automaticky zabezpečíme spolu s rezerváciou ubytovania. Hydroplány lietajú len do zotmenia, takže pokiaľ máte nočný let, riešením je let vnútroštátnou linkou. Rýchlolode premávajú cez deň aj v noci.

Kedy cestovať na Maldivy?

V podstate kedykoľvek. Hlavná sezóna trvá od novembra do marca, kedy je najmenej zrážok, ale teplota ovzdušia aj mora je tu rovnaká počas celého roka a aj zrážky sú krátke, takže zažijete príjemnú dovolenku aj počas letných mesiacov, kedy si pre zmenu užijete nižšie ceny.

Pre koho je určená táto destinácia?

Maldivy sú rajom pre všetkých: pre páry túžiace po romantike, pre novomanželov na svadobnej ceste, pre rodiny s deťmi, ako aj pre potápačov a vyznávačov šnorchlovania.

Praktické informácie pre cestujúcich v skratke

Letisko

Prichádzajúci cestujúci musia vyplniť vstupný formulár s pasovými údajmi, adresou na Maldivách a dĺžkou pobytu. Medzinárodné letisko Velana (predtým Ibrahim Nasir) sa nachádza na ostrove asi 10 minút loďou z Malé. Zástupcovia rezortov tu čakajú cestujúcich, aby ich odviedli na miesto, odkiaľ budú pokračovať vo svojej ceste. Niektoré rezorty majú pre svojich hostí súkromné ​​salóniky s klimatizáciou a občerstvením. Vo verejných priestoroch sú spa, lekáreň, pošta, banka, bankomaty, úschovňa batožiny a niekoľko kaviarní. Bezcolné nákupy môžu byť uskutočnené len pri odchode. Pre cestujúcich Business a prvej triedy slúžia VIP salóniky.

Aktuálne sa buduje úplne nové, moderné letisko s väčšou kapacitou.

Alkohol

Spotreba alkoholu je povolená iba pre turistov v rezortoch alebo na plavidlách LiveAboard. Nie je povolené piť alkohol na žiadnom obývanom ostrove, aj keď ste ubytovaní v registrovanom penzióne alebo hoteli. Bary a reštaurácie v rezortoch sú však dobre zásobené prémiovými liehovinami, exotickými coctailmi a kvalitnými vínami z celého sveta.

Otváracie hodiny

Nedeľa až štvrtok!!

Banky: 08:00-13:30

Štátne inštitúcie: 08:00-14:00

Súkromný sektor: 08:00-17:00

Sobota: 08:00-14:00

Obliekanie

Kvôli horúcemu podnebiu je odporúčané oblečenie z bavlneného materiálu. Turisti by mali rešpektovať miestnu kultúru a skromné oblečenie od ramien po kolená pri návšteve alebo pobyte na obývanom ostrove.

Mena

Maldivská Rufiyaa (MVR) je nekonvertibilná mena dostupná len na Maldivách. Všade sa akceptujú USD. Všetky hlavné kreditné karty a meny sú prijímané v turistických rezortoch.

Colné predpisy

Turisti majú zakázané priviezť nasledovné položky: alkohol; chemikálie, modly pre bohoslužby, výbušniny, živé rastliny a živé zvieratá, lieky alebo steroidy, materiály v rozpore s islamom, narkotiká a psychotropné látky, bravčové mäso a výrobky z neho, pornografické materiály; bodné zbrane, strelné zbrane a strelivo.

Zariadenia pre zdravotne postihnutých

V Malé na požiadanie budú zdravotne postihnutým hosťom asistovať sprievodcovia  a podľa potreby zabezpečia invalidné vozíky. Všetky rezorty majú k dispozícii invalidné vozíky a väčšina má tiež rampy vo verejných priestoroch a izby s bezbariérovým prístupom.

Duty Free

Na medzinárodnom letisku Velana je niekoľko bezcolných obchodov.

Elektrina

240 voltov

Tiesňové telefónne čísla

Zdravotná pohotovosť 102

Pobrežná hliadka 191

Požiarnici 118

Polícia 119

Zmenárne

Výmena peňazí a cestovných šekov môže byť vykonaná v banke na medzinárodnom letisku Velana a v devízových kanceláriách v Malé. Kreditné karty sú akceptované v rezortoch.

Tradičné výrobky

Tradičné remeselné výrobky z ostrovov zahŕňajú lakované práce s červenými, čiernymi a zlatými vzormi, rohože (kunaa) tkané zo sušenej trstiny, výrobky z kokosových listov a škrupín, zlaté a strieborné čipky a bavlnené odevy ako feyli (čierny sarong s dvoma bielymi pruhmi).

Internet

Vo väčšine turistických zariadený je k dispozícii WIFI pripojenie zdarma.

Mobilné telefóny

Na letisku sú k dispozícii karty SIM od dvoch miestnych mobilných operátorov a predplatené karty možno používať na miestne a medzinárodné hovory, ako aj dátové pripojenie. Každý slovenský operátor má na Maldivách bezproblémový roaming.

Národné symboly

Vlajka: zelený obdĺžnik s polmesiacom v strede obklopený červenou hranicou. Kvet: ružová ruža (Rosa polyantha) Strom: kokosová palma

Zdravotníctvo

Niektoré rezorty majú lekárov rezidentov a súkromné ​​nemocnice nájdete v Malé. Lekárne sú k dispozícii v Malé a na obývaných ostrovoch.

Jazyky

Používané jazyky sú Dhivehi a angličtina.

Batožina

Poptrebujete v podstate len plážové oblečenie, bavlnené oblečenie a opaľovací krém. Kvôli vysokej vlhkosti vzduchu tu oblečenie ťažko schne – myslite na to pri batožine detí.

Nočné kluby

Väčšina rezortov ponúka hudobnú zábavu najmenej raz týždenne s maldivskými hudobníkmi hrajúcimi obľúbené hity a ľahký jazz. Niekoľko rezortov má diskotéku / nočný klub na party po celú noc.

Filatelistika

K dispozícii je predaj zberateľských poštových známok v Národnom múzeu a bežné známky možno kúpiť na pošte na letisku.

Privátne lety

Medzinárodné letisko Velana a Medzinárodné letisko Gan môže obsluhovať lety súkromnými ​​lietadlami. Náležitosti je potrebné vybaviť dopredu cez určeného agenta.

Privátne jachty

Podľa colných predpisov každé námorné plavidlo, ktoré prichádza na Maldivy mimo krajiny musí najprv zakotviť v národnom prístave. Tento status majú Commercial Harbor Malé, medzinárodné letisko Velana, medzinárodné letisko Hanimaadhoo, Kulhudhuffushi Regional Harbour, Gan International Harbour a Hithadhoo Regional Harbour.

Bezpečnosť

V rezortoch a penziónoch sú k dispozícii bezpečnostné schránky pre cennosti hostí. Kvôli bezpečnoti ​​rezorty nepovoľujú návštevy. Pre bezpečnosť na mori  sa odporúča nosiť záchranné vesty.

Fajčenie

V rezortoch nie je obmedzené fajčenie, ale majú vyčlenené nefajčiarske priestory a zóny. V Malé sa nefajčiarske zóny nachádzajú v blízkosti škôl a parkov. Takmer všetky reštaurácie v meste majú fajčiarske a nefajčiarske priestory.

Dane

Štátna daň vo výške 12% sa vyberá z ubytovania, reštaurácií a barov. Zelená daň vo výške 6 USD na osobu/ deň sa vyberá na všetkých hostí  v turistických rezortoch, hoteloch alebo na LiveAboard plavidlách. Pre turistov v penziónoch je zelená daň 3 USD za osobu/ deň.

Taxi

Taxíky premávajú na uliciach v Malé, na Hulhulmale, na Gan a ďalších obývaných ostrovoch.

Telefónny kód

Pri telefonovaní na Maldivy zo zahraničia vytočte kód 00960 a následne lokálne číslo.

Čas

Maldivy, resp. hlavné mesto Malé, majú časový posun +4 hodiny oproti nášmu zimnému času, a +3 hodiny oproti letnému času. Mnohé letoviská majú ešte časový posun +1 hodina oproti Malé.

Slnko vychádza okolo 6. hodiny rannej a zapadá okolo 6. hodiny večernej. Stmievanie je veľmi rýchle.

Turistické informácie

Aktuálne informácie o Maldivách možno nájsť na ich oficiálnej stránke: www.visitmaldives.com

Víza

Turisti dostanú víza na 30 dní po prílete.

Voda

Odporúča sa piť balenú vodu.

You don't have permission to register