Recenzia na Bandos Maldives – zážitky našich klientov Majky a Ivana

 

 

Maledivy boli jedným z našich cestovateľských snov a cieľov.
Vybrali sme si Bandos Maldives. Dôvodmi výberu dovolenky práve tu bola romantika, biely piesok a nič než lenivý relax. Ďalej to bola prijateľná cena, ktorú sme museli akceptovať v čase našej časovo nemeniteľnej celozávodnej dovolenky. Neposledný dôvodom výberu bola nízka vzdialenosť od letiska v hlavnom meste Malé /iba 20 minút rýchloloďou/.

 

PPRVÝ KONTAKT, PRÍCHOD
Samotná plavba z Malé na Bandos je úžasný refresh po dlhom lete a, našťastie, rýchlom príletovom odbavení. Nás bolo na palube rýchločlnu spolu 6, hoci loď mala kapacitu pre desaťnaásobok viac pasažierov.
Komplex je pomerne malý, spolu 215 viliek, ostrov má na dĺžku 450m, šírku 400 m.
Príjazd do hotelovej lagúny si v prípade zlého počasia vyžaduje veľké umenie kapitána, my sme mali príjazd pokojný a s milým uvítaním personálu, ktorý nás čakal na móle, usmieval sa a kýval.

 

UBYTOVANIE
Štandardná izba vs. jacuzzi beach villa
Dostali sme čo sme si objednali, malú 1 podlažnú vilku. Keď sa povie štandard, tak sa to tak aj myslí. Štandardne farebná posteľ a vybavenie izby, ktoré nás ničím neprekvapilo. Pravdupovediac, luxus ubytovania nebol prioritou, neprišli sme sem predsa tráviť veľa času na izbe.
Rezort bol postavený v roku 1972, rekonštruovaný v roku 2005. Skladá sa z malých víl, ktoré sú pohodlné a všetky klimatizované. Každý deň je samozrejmosťou upratovanie a výmena uterákov.
Po prvých dvoch nociach nás navštívila recepčná, že nás chce požiadať o láskavosť. Vraj prišla väčšia skupina Rusov a boli by radi blízko seba. Že pokiaľ by sme súhlasili, presťahujú nás na zvyšok pobytu do jacuzzi beach villa. S „nevôľou“ sme sa dali prehovoriť a dostali sme niečo úžasné. Vilka vyzerala ako útulné vtáčie hniezdo. Bola poschodová, priestranná, hore spálňa s king size posteľou a výhľadom, na prízemí hala, obývacia miestnosť s minibarom a TV. To najlepšie však prišlo nakoniec, obrovská, krásna tropická half-outdoor kúpeľňa s jacuzzi. Sprcha pod holým
nebom. Všetko čisté, nové, ako z vydareného katalógu.

 

Pri vyberaní rezortu sme narazili na recenzie, ktoré kritizovali vnútrozemský výhľad z viliek na more. Vraj žiadny, alebo obmedzený. Samozrejme, lebo všade sú palmy a lokálny zákon neumožňuje stavať objekty vyššie, ako je výška paliem. Múdro. Ak chcete vilku na koloch v mori,
treba si priplatiť a môžete mať súkromný bazén, priehľadnú podlahu či šmýkačku vedúcu priamo do mora.

Rezort má výborné a drahé spa a masáže, so skvelým servisom.

 

STRAVA A STRAVOVANIE
Strava dobrá – každý deň rôzne cestoviny, polievky, šaláty, bar s tropickým ovocím, medzinárodná kuchyňa. Nič mimoriadne, no ani podpriemerné. Personál príjemný.
Veľký Beach bar na koloch s luxusnými ležadlami bez príplatkov. Night Karaoke Bar.

 

PLÁŽ A MORE
Jednoducho úžasné. Palmy fotogenicky naklonené nad priezračnú vodu. Namiesto piesku tam majú práškový biely cukor, vo vode sem tam koral, sem tam kamene, často malé, prítulné žraloky. Vstup do vody je pozvoľný, dieťa môžete vypustiť ráno z domu a celý deň sa nestarať. Nemá sa kde stratiť, a ako utopiť.
More je krásne čisté, všade okolo je koralový val, ktorý vás chráni pred vysokými vlnami a zabezpečí pokojnú hladinu ako vo vani. Tento pokoj občas narušia krátke tropické lejaky, ktoré vyživujú vegetáciu i turistov. Ak sa veľmi nudíte, môžete naháňať malé jašteričky a po zotmení
obrovské netopiere.

Fakultatívne výlety sú neprekvapivo spojené s vodou. Je možné objednať vyhliadkový let nahydropláne. Jeden deň sme obetovali organizovanému rybárčeniu /okrem nás chytil niečo každý/ a pozorovaniu delfínov. Pre nás to bolo prvý krát a, verte, kto videl prvýkrát v živote vystrájať delfínov, roztopí sa nedefinovateľnou eufóriou a šťastím.

Iná možnosť sú vodné športy, vrátane možnosti okružnej plavby na minikatamarane s kapitánom. Ten náš bol originál roduverný Maledivčan, nikdy v živote nebol na pevnine, na horách, nikdy sa nepresúval inak ako pešo, alebo na lodke, nepočul o Czechoslovakii, o snehu, radiátoroch, banke, psychologických poradniach, či strese. Fakt sme ho ľutovali, chudák, ani nevie o čo v živote prichádza.

 

 

ODCHOD
Tak ako pri uvítaní, personál sa s nami prišiel rozlúčiť aj pri odchode, domáci stáli na móle, usmievali sa a kývali. Zrovna vtedy moja priateľka zrejme chytila nejaký prievan, lebo sa jej pri lúčení s rezortom spustil soplík a slzy 🙂 🙂 Radšej som sa pozeral iným smerom.
Čiže Maledivy? Áno, kedykoľvek!

 

Ivan

You don't have permission to register