Rodina Arnaultovcov a LVMH Group sa zaviazali pomáhať pri rekonštrukcii Chrámu Matky Božej

 

Francúzska aristokratická rodina Arnaultovcov patrí medzi najštedrejších mecenášov, ktorí prispejú na rekonštrukciu Chrámu Matky Božej v Paríži, ktorý spustošil za posledné dni rozsiahli požiar. Jeho príčiny stále nie sú známe.

Arnaultovci prispejú sumou 200 miliónov eur. Celkové nákady veľkolepej rekonštrukcie sa odhadujú až na miliardu eur a podľa slov francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona by sa mala zrealizovať behom nasledujúcich piatich rokov. Francúzska vláda chce vyhlásiť celosvetovú súťaž pre architektov na projektovanie prác. Pozostalé artefakty momentálne skladujú v parížskej radnici.

Svoju pomoc prisľúbila aj skupina LVMH, ktorá chce okrem financií prispieť aj pomocou svojich ľudských zdrojov – kreatívnymi, finančnými a stavebnými odborníkmi, ktorí pomôžu ako dobrovoľníci vláde a príslušným inštitúciám pri rozsiahlych prácach.

Požiar chrámu, ktorý je jednou z najdôležitejších súčastí francúzskej histórie a kultúrneho dedičstva, zasiahol verejnosť nie len vo Francúzsku, ale na celom svete. Sociálne siete v posledných dňoch pohltili fotografie spomienok – ľudí fotiacich sa pred Notre- Dame.

 

 

You don't have permission to register