St. Regis Maldives Vommuli Resort – rezort plný príbehov

 

Na 45 minút letu hydroplánom od hlavného mesta Malé, na atole Dhaalu, leží prekrásny ostrov Vommuli s rozlohou 9 hektárov. Je to prírodný ostrov s bujnou tropickou vegetáciou, lagúnou plnou života, bielym púdrovým pieskom a mnohými príbehmi.

V domove mnohých vzácnych exotických paliem a kvetín, morských a plážových živočíchov, vyrástlo za chvíľu rozprávkové útočisko: St. Regis Maldives Vommuli Resort. Pozývame Vás na rozprávanie jeho nevšedného príbehu…

 

Značku St. Regis založil muž menom John Jacob Astor IV. Jeho predok John Jacob Astor bol prvým americkým multimilionárom a zakladateľom hotelovej siete Waldorf Astoria. Astor IV otvoril svoj prvý hotel St. Regis v roku 1904 v New Yorku. Vtedy ešte zrejme netušil, aký úspech zažije jeho značka, no v roku 1912 nastúpil už na legendárny Titanic ako jeho najbohatší pasažier. On ani jeho manželka najväčšiu námornú katastrofu v histórii ľudstva neprežili, ale poďľa legendy sa lodný kontajner s Astorovou batožinou vyplavil o niečo neskôr práve na ostrove Vommuli. Dnes na ňom nájdete v rámci rezortu St. Regis Cargo, lodný kontajner, ktorý sa každým súmrakom premení na útulnú reštauráciu.

 

Najväčší apartmán rezortu, ktorý má rozlohu neuveriteľných 1.540 m² a je vôbec najväčším apartmánom na Maldivách, nesie práve jeho meno, vzdávajúc tak hold histórii hotelovej siete.

Druhhý najväčší apartmán nesie meno Caroline Astor, jeho matky, ktorá sa históriou preniesla jednoducho ako Mrs. Astor, čo naznačuje jej veľký vplyv a bohatstvo.

 

V znamení luxusu sa nesie celý rezort St. Regis Vommuli, ktorý je dokonalým útočiskom pre najnáročnejších cestovateľov dneška. Jeho filozofiou je ctiť si krásu prírody, svoje koreňe aj miestne kultúrne bohatstvo, ale zároveň byť vlajkonosičom novodobých trendov a vyhovieť aj najmodernejším požiadavkám dneška.

 

Príbeh architektúry rezortu nás zavedie za darmi mora, za majestátnymi živočíchmi, ktoré nájdeme na ostrove aj pod hladinou oceánu okolo neho.

Pri prílete hydroplánom zbadáte už zďaleka mohutnú veľrybu – The Whale Bar – a obrovského morského raka – Iridium Spa.

Počas objavovania ostrova zistíte, že je rozdelený do štyroch pomyselných zón: Lagoon, Beach, Jungle a Coastal.

Do Lagúny patria práve spomínaný bar a spa, okrem toho vodné vily, ktoré sú inšpirované ladnými krivkami rají. Do plážovej oblasti patria plážové vily, ktoré sú inšpirované rybárskou chatrčou, ktorú tu našli prieskumníci pre začatím projektovania.

V džungli sa nachádzajú záhradné vily a množstvo flóry, ktorú počas výstavby ochraňovali a zachovali ešte z pôvodnej vegetácie ostrova. V jej srdci leží Vommuli House, stavba v tvare obrvského figovníka, ktorý tu tiež rástol a dominoval ostrovu pred začatím výstavby. Nájdete tu zábavno-náučné cetrum rezortu vrátane detskej zóny, yoga centra, fitness štúdia, školy varenia, akupunktúuy a iné.

V poslednej, pobrežnej zóne dominujú rodinné vily, ktoré vytvorili architekti inšpirovaní tradičnými maldívskymi loďkami dhoni.

 

Ak chcete zažiť dovolenku v skutočnom raji na Zemi, kde sa môžete schovať pred svetom a zároveň byť absolútne sami sebou, kde môžete všetky starosti prenechať na plecia Vášho osobného butlera, a kde Vám spoočnosťou bude slávna história amerických aristokratov 19. a 20.storočia, začnite „písať“ svoj vlastný príbeh priamo v St. Regis Maldives Vommuli Resort.

 

 

You don't have permission to register