Z nášho „denníku“ v čase koronavírusu

 

 

Po dlhšom čase sa Vám hlásime s novým príspevkom v našom blogu. V posledných týždňoch sme písanie – tak isto, ako postovanie na sociálnych sieťach, publikovanie článkov o cestovaní a destináciách, či marketing – takpovediac zavesili na klinec, lebo sme mali pocit, že iné veci sú omnoho dôležitejšie.

 

Pracovali sme a pracujeme stále v obmedzenom režime, z domu, kde nesutále sledujeme vývoj situácie s koronavírusom nie len na úrovni Slovenska, ale celosvetovo.

Sme v kontakte s našimi partnermi – destináciami, hotelmi, leteckými spoločnosťami – a najprv sme pracovali na tom, aby sme všetkých našich klientov bezpečne dostali domov.

Momentálne riešime aktuálne dovolenky, ktoré sa nemôžu zrealizovať. Našim cieľom je vyriešiť podľa možnosti všetky požiadavky k spokojnosti klientov.

Okrem toho sa pripravujeme aj na „svet po koronavíruse“, čiže zlepšujeme naše služby, zdokonaľujeme procesy, nadväzujeme nové zmluvné vzťahy a snažíme sa rokovať s partnermi o čo možno najvýhodnejších podmienkach pre našich klientov, aby sme tým pomohli zmierniť dopad pandémie na cestovanie.

 

Čo sa týka rezortov na Maldivách, veľké množstvo „zatvorilo svoje brány“ a využíva tento čas na „veľké upratovanie“, dezinfekciu, rekonštrukcie, prístavbu, vysádzanie koralov a iné užitočné činnosti. Nakoľko tieto hotely patria medzi najvyťaženejšie na svete, menšie obmedzenia či krátke uzatvorenia kvôli obnove ostrovov sa dejú pravidelne – akurát, že teraz sa to deje takmer všade naraz. Stav „bez turistov“ celosvetovo prospieva najmä prírode, o čom svedčí mnoho článkov, vedeckých publikácií, či populárnych videí kolujúcich na internete, a nebude tomu inak ani v prípade týchto drobných ostrovov s bielym pieskom obklopených tyrkysovou vodou Indického oceánu a koralovými útesmi, ktoré poskytujú domov nespočetným druhom morských živočíchov.

 

Tešíme sa na to, kedy sa svet pomaly vráti do „starých koľají“ a cestovanie bude opäť bezpečné. Maldivy chytia druhý dych a budú hýriť ešte jasnejšími farbami ako teraz.

Cestovný ruch a hoteliéri budú musieť takisto reagovať na situáciu a celosvetový výpadok v priemysle. Už teraz sa upravujú a optimalizujú stornovacie podmienky budúcich zájazdov, aby sa eliminovalo finančné riziko cestujúcich po ustúpení koronavírusu. Podmienky rezervácií a zájazdov budú priaznivejšie a služby kvalitnejšie. Len si ešte musíme počkať…

#stayhome #staysafe #travellater

 

 

 

You don't have permission to register