Čo je nové na Maldivách?

Ostrovný raj v Indickom oceáne sa pomaličky snaží zotaviť a opätovne rozprúdiť cestovný ruch, ktorý je alfou a omegou ekonomiky a celkovo života národa.

Hranice sa otvorili 15. júla, ale rezorty ponúkajúce tzv. barefoot luxury otvárajú postupne – niektoré až 1.decembra.

Do tohto okamihu „narátali“ Maldivy iba približne 37.000 turistov od otvorenia hraníc, čo ukazuje „slabý príliv“ cestujúcich z pohľadu samotných Maldív, ale pozitívnu tendenciu v celosvetovom merítku. Táto destinácia patrí medzi najbezpečnejšie vďaka pravidlu 1 ostrov = 1 rezort, ubytovaniu v samostaných vilkách, prísnym hygienickým opatreniam a vyžadovanému negatívnemu PCR testu pre všetkých turistov.

Okrem zavádzania nových štandardov v oblasti hygieny a social distancingu, využili hotely nútenú pauzu aj na rekonštrukciu,či revitalizáciu zelene a koralov.

 

Niektoré z nich „prišli“ s netradičnými nápadmi na zmiernenie finančného rizika klientov, aby boli smelší pri rezervácii budúcich pobytov.

Napríklad v Anantara Veli si môžu klienti zakúpiť neobmedzený počet nocí na ostrove, čiže zaplatia „ročný poplatok“ vo výške 30.000 USD a počas celého roka 2021 majú k dispozícii jednu vilu, do ktorej môžu prísť kedy chcú, a na ako dlho chcú. Kandima predstavila tú istú myšlienku, ale v ešte extravagantnejšom vydaní. Vyhlásili totiž fotosúťaž, ktorej hlavnou cenou bol neobmebdzený počet nocí v temto trendy hoteli.

Hotely siete Accor, konkrétne Raffles Maldives Meradhoo, Fairmont Maldives Sirru Fen Fushi a Mövenpick Resort Kuredhivaru Maldives dávajú svojim hosťom automaticky kredit vo výške 40% z ceny ubytovania, ktorý môžu počas dovolenky minúť na jedlo alebo pitie v hoteli, na spa procedúry, alebo na výlety.

 

Maldívska vláda prišla s dvomi novinkami na oživenie cestovného ruchu. Prvou z nich je inovatívny vernostný program, v rámci ktorého môžu turisti zbierať body za pobyty na Maldivách a zamieňať ich za rôzne benefity.

Druhou novinkou je COVID poistenie Allied Inbound, o ktorom si môžete viac prečítať tu.

 

 

You don't have permission to register