ILTM alebo potulky šarmantnou francúzskou riviérou a svetom luxusných hotelov

Tento rok mal náš tím jedinečnú šancu zúčastniť sa jedného z najvýznamnejších svetových podujatí v oblasti cestovného ruchu. Je ním ILTM, alebo International Luxury Travel Fair, veľtrh toho najlepšieho spomedzi najžiadanejších destinácií a najluxusnejších hotelov. Európske ILTM sa koná každoročne v Cannes a je to veľtrh, kam sa vystavovatelia aj návštevníci musia akreditovať relatívne náročným spôsobom.

Tento rok sa vo Festivalovom Paláci, kde sa koná aj svetoznámy Filmový festival, stretlo vyše 1.800 vystavovateľov z celého sveta a 1.800 návštevníkov, čo znemaná vyše 6.000 osôb reprezentujúcich tzv. DMC (Destination Management Companies), hotely a hotelové siete (ako napr. Accor, Anantara, Conrad, IHG, Four Seasons, Marriott Luxury Brands, Kempinski, Six Senses, Regent, Trump Hotels, atd.), cestovné kancelárie, a mnoho ďalších spoločností pôsobiacich v cestovnom ruchu.

3 dni nabitého programu začali globálnou konferenciou s názvom Conscious Luxury, kde sa hovorilo o aktuálnych trendoch luxusného turizmu, o jeho možnostiach aj nástrahách, ale hlavne o dôležitosti uvedomelého a udržateľného cestovania, ktoré je kľúčovým v boji za zachovanie krásy a zdravia väčšiny destinácií vyhľadávaných turistami. Počas nasledujúcich 3 dní sa odohralo niekoľko desiatok tisíc (!) stretnutí, ktoré boli zrátané a monitorované organizátormi pomocou online aplikácie a  kalendára každého účastníka. Prezentovali sa novo otvorené hotely, samotné destinácie, špeciálne služby, trendy v cestovaní a novinky v priemysle.

Našou úlohou bolo stretnúť sa osobne so zástupcami rezortov na Maldivách, vypočuť si novinky z hotelov, upevniť vzťahy, ako aj nájsť nových partnerov a nové možnosti pre rozšírenie a zlepšenie našich služiab zákazníkom. Inšpirovali sme sa a rozšírili sme si obzory napríklad v Karibiku, ďalších ostrovoch Indického oceánu, Francúzskej Polynézii, atď.

Čerešničkou na torte bolo okrem vysokej úrovne podujatia a maximálnej profesionality aj nádherné prostredie Cannes a francúzskej riviéry, ktorá svojim slnečným počasím a sofistikovanosťou dodala ILTM extra šmnrc.

Okrem Cannes sa podujatie organizuje ešte 6x do roka v rôznych kútoch sveta- v Afrike, Ázii, Spojených Arabských Emirátoch, Južnej Amerike, USA, Číne. To Európske sa budúci rok bude konať opäť v decembri.

 

 

You don't have permission to register