Novinky z rezortu Reethi Faru 4*

 

Reethi Faru 4* je obľúbený rezort na atole Raa, ktorý leží na krásnom ostrove s rozlohou len 600 x 350 m. Je označovaný ako bio, a o jeho kvalite, a zodpovednom prístupe k životnému prostrediu svedčí aj niekoľko ocenení, ktoré minulý rok získal, napr. ako jeden z najlepších eko hotelov na Maldivách. Okrem toho bol ocenený aj ako jeden z najlepších honeymoon rezortov z pohľadu pomeru kvality a ceny, a získal aj ocenenie Worl Luxury Awards 2019. Podľa slov generálneho riaditeľa, Riddiana Daviesa, môžu za tento úspech ďakovať predovšetkým skvelému tímu, ktorý na tomto kúsku raja pracuje.

 

Udržateľný rozvoj a ochrana čistoty oceánu je prioritou takmer každého rezortu na Maldivách. Ekosystém krajiny pozostávajúcej z vyše 1.000 malých ostrovov je veľmi krehký. Cestovný ruch, intenzívna výstavba, ako aj globálne otepľovanie prispievajú k zmene klímy, narušeniu podmorského sveta či úhynu koralov.

 

Vedeli ste, že stúpajúca teplota vzduchu má priamy vplyv na život koralov?

V roku 2012 postihli Maldivy také horúčavy, že množstvo koralov sa v plytkých vodách lagún doslova uvarilo a uhynulo. Okrem toho roztápanie polárnych ľadovcov spôsobených globálnym otepľovaním ohrozuje samotnú existenciu ostrovov, nakoľko ich hladina je maximálne 2 m nad hladinou oceánu.

 

Práve tieto hrozby sa snažia svojimi aktivitami odvrátiť nie len rezorty samotné, ktoré sa snažia do procesov zainteresovať aj svojich hostí, ktorých zároveň vzdelávajú na tému ochrany oceánov, ale aj vládne a dobročinné organizácie, ako aj občasnie tejto krásnej krajiny.

Rezort Reethi Faru dlhodobo spolupracuje s hnutím Let´s Do It! Maldives a Parley for the Oceans, ktorý venuje maximálne úsilie čisteniu vôd od plastového odpadu. Spolupracuje aj so svetovou značkou adidas, ktorá z plastového odpadu vyrába športovú obuv. Jeho úsilie v boji za oceány uznali aj inštitúcie ako Travelife a Green Pearls.

 

Momentálne na ostrov nastúpila nová morská biologička, Smrutica Jitendhranath, ktorá na tieto aktivity dohliada. Podľa jej slov je táto činnosť pre Reethi Faru obzvlášť dôležitá, nakoľko jeho zaujímavosťou je, že je jeden z mála ostrvov, ktoré sú kol dokola úplne obklopené koralovým útesom a aj preklad jeho mena Reethi Faru znamená „krásny útes“.

Okrem šnorchlovania a sledovania mimoriadne bohatého podmorského života tu môžete vyraziť na delfínie safari, zaplávať si s delfínmi, alebo sledovať majestátne raje.

Čo sa týka vodných športov, tiež je tu jedna novinky, a to Sea bob. čiže najrýchlejší podvodný scooter, ktorým môžete „plachtiť“ nie len na hladine, ale aj pod hladinou Indického oceánu.

Už si len rezervovať dovolenku na tomto fantastickom ostrove, aby Vám v ušiach zneli rytmi Boduberu, ktoré Vám zahrajú miestni na privítanie.

 

 

 

 

 

You don't have permission to register