Plážové vily v modernom beach chic štýle v Anantara Dhigu

 

Anantara Dhigu je mimoriadne populárny rezort na prekrásnom ostrove Dhigofinolhu, len 30 minút jazdy rýchloloďou od hlavného mesta Malé.

 

Obľubujú ho dovolenkári – páry, skupiny priateľov aj rodiny – ktorí si potrpia na kvalitu a dobrý servis, ale majú radi priateľskú a uvoľnenú atmosféru. Charakterizujú ho dobré reštaurácie, perfektný bazén s pool barom, sofistikované, elegantné a vzdušné vily. Pre najmenších je k dispozícii Kid´s Club, pre „leňochov“ špičkové wellness, pre „akčnejších“ centrum vodných športov a potápania, respektíve fitness centrum, a pre vyznávačov rovnováhy tela aj duše je k dispozícii yoga, ktorá sa koná pod vedením skúsených inštruktorov vždy na inom mieste, napr. na terase reštaurácie pri východe slnka nad jemnými vlnami oceánu, alebo na skalnatom útese obklopenom vyššími vlnami pri západe slnka, či už priamo na pláži.

 

Práve pláž je najväčšou pridanou hodnotou tohto ostrova. Je tu úplne jemný piesok, nádherne čisto – bez úlomkov koralov alebo kamienkov- veľa rybiek, a ak máte šťastie, pri prechádzke s deťmi objavíte aj drobné morské živočíchy. Lagúny sú tu doslova kryštálovo čisté a tyrkysové.

 

Pri návšteve rezortu máte možnosť navštíviť aj vybrané reštaurácie susedného ostrova, na ktorom sa nachádza rezort výhradne pre dospelých, Anantara Veli. Na treťom ostrove tohto kúska raja na Zemi sa nachádza Naladhu Private Island, ostrov s vilami, kde nájdete absolútne súkromie, a kde sa môžete ukryť pred realitou hoci aj na mesiac.

 

Počas našej návštevy ostrova sme sa presvedčili, že všade je prítomný úsmev, pokoj, a pohostinnosť.

 

Anantara Dhigu sa pýši dlhoročnou tradíciou, ale už niekoľkokrát prešiel rozsiahlou rekonštrukciou, takže pôsobí ako úplne nový rezort. Predposledná sa konala minulý rok, a novú tvár dostal bazén a pool bar, ako aj reštaurácie Terazzo a Sea.Fire.Salt. Tá je považovaná za signature reštauráciu rezortu a ponúka špeciality medzinárodnej kuchyne, s fokusom na grilované pokrmy a dary mora. K jedlu Vám naservírujú aj špeciálnu zmes solí, ktorá sa najviac hodí k Vašej večeri a nechá najviac vyniknúť jej chuť. Môžete si vyberať zo solí z okolitých ostrovov, z Bali, ale aj z Európy.

 

Posledná rekonštrukcia skončila pre niekoľkými týždňami, a vďaka nej dostali plážové vily svetlejší a vzdušnejší ineriér s tropickým šarmom. Tmavé drevo vystriedali tóny béžovej a interiérové doplnky dostali tyrkysovú farbu lagúny. Na terase pridali pohodlnú hojdaciu lavicu a oživili ju poduškami egzotických farieb. Rozsiahlou modernizáciou prešli aj kúpeľne, alebo presnejšie kúpeľné záhrady, kde môžu hostia relaxovať vo veľkých oválnych vaniach alebo sa osviežiť v tropickej sprche pod palmami. Časť kúpeľne s umývadlami si dokonca môžete vychladiť pomocou klimatizácie.

 

Rekonštrukcia sa však netýkala iba designu plážových víl, ale priniesla aj niekoľko technologických inovácií, ktoré pomáhajú chrániť prírodu a šetriť zdroje.

You don't have permission to register